Doç.Dr.Aysel GÜNDOĞDU

Öğretim Üyesi, Yazar, Danışman

2003 yılında Marmara Üniversitesinde başladığım yüksek öğretim hayatım, lisans eğitimimin ardından aynı üniversitede Sermaye Piyasası-Borsa yüksek lisansı ve Bankacılık doktorası eğitimim ile 2014 yılında tamamlanmış oldu.

Akademisyen olmadan önce lisanstan mezun olduğum yıl (2007) bir aracı kurumun araştırma departmanında işe başladım. Ardından bir emeklilik şirketinin fon bölümünde çalışarak yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Rapor yazıyor, piyasayı takip ediyordum ancak bir süre sonra yaptığım bu işin bana göre olmadığını anladım.

Hayatımdaki en önemli kararlardan biri olan dönemde özel sektörden ayrıldıktan sonra doktora eğitimi ile akademisyenlik serüvenim başlamış oldu. 2010 yılından beri öğretiyorum, öğreniyorum, araştırıyorum ve yazıyorum. 2018 yılında finans alanında doçentlik unvanını aldım ve bu alanda öğretim üyesi olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Finans ile ilgili yayımlanmış 17 kitabım, çok sayıda makalem ve bildirim bulunmakta. Finansal teknoloji ve finansal hizmetler alanındaki şirketlere danışmanlık hizmeti sunuyorum. Bankalar ve çeşitli kurumlara eğitimler veriyorum.

Aynı zamanda Dergipark sisteminde kayıtlı hakemli “Bankacılık ve Sermaye Piyasası Araştırmaları Dergisi”nin editörüyüm.